Дома Фудбал Марсело објави дека го напушта Реал Мадрид

Марсело објави дека го напушта Реал Мадрид

Бразилецот Марсело синоќа го освои 5-от трофеј во Лигата на шампиони, а после финалето објави дека го напушта Реал Мадрид.

34-годишниот Бразилец цели 18 сезона играше за Реал Мадрид и има освоено 25 титули, што е клупски рекорд.

„Ова беше мојот последен натпревар за Реал и, искрено, крајот беше голема радост“, изјави Марсело.

После заминувањето на Серхио Рамос тој беше прв капитен на Реал Мадрид, и синоќа имаше чест да го подигне трофејот од Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Се откриваат детали: Незадоволството на Лукаку во Челзи започнало на 31. декември

Ромелу Лукаку пред една година стигна како големо засилување во Челси за 120 милиони евра,…