Дома Топ вести Марсело донесе одлука: Познато каде ќе ја продолжи кариерата

Марсело донесе одлука: Познато каде ќе ја продолжи кариерата

Левиот бек на Реал Мадрид, Марсело ова лето ќе го напушти „кралскиот“ клуб, пренесува „Дон Балон“.

Истиот извор наведува дека Бразилецот веќе донел одлука и избрал кариерата да ја продолжи во италијанската Серија А.

За неговиот потпис се силно заинтересирани Јувентус и Интер, а Марсело веќе донел одлука каде ќе ја продолжи кариерата.

„Дон Балон“ тврди дека Марсело веќе ја прифатил понудата на Јувентус и ќе се пресели кај својот пријател Кристиано Роналдо.

32-годишниот Марсело има уште две години од договорот со „кралевите“, но Реал нема да му стои на патот и ќе го пушти да се пресели во Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бартомеу: Меси до 10. јуни требаше да изјави дека сака да замине

Претседателот на Барселона, Хозе Марија Бартомеу ги негираше тврдењата дека тој сакал да г…