Дома Трансфер зона Марота: Лукаку пристигнува, тоа што Дибала го бара од нас е неприфатливо

Марота: Лукаку пристигнува, тоа што Дибала го бара од нас е неприфатливо

Интер во овој период работи на неколку трансфери, а одлични вести потврди спортскиот директор Џузепе Марота.

Ромелу Лукаку минатото лето беше продаден за 100 милиони фунти во Челзи сега се враќа во Интер на позајмица за која „нероаѕурите“ ќе платат само пет милини фунти и повторно ќе го обединат одличниот тандем кој им донесе титула Лукаку – Лаутаро Мартинез.

Лукаку е веќе завршена работа, се најавуваше Дибала, но последните најави се дека со Аргентинецот се појавил проблем, па ќе видиме како ќе се одвиваат работите.

„Лукаку наскоро пристигнува, тоа е одлична вест за сите. Пофалби за сите директори кои учествуваа во преговорите, преостануваат само ситни детали пред се да биде официјализирано. Со Дибала се уште ништо не се знае, во овој момент тоаш тој го бара е неприфатливо за нас“, изјави Марота.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…