Дома Фудбал Италија Марота за Икарди, Диего Годин, Спалети, амбициите на Интер…

Марота за Икарди, Диего Годин, Спалети, амбициите на Интер…

0

Директорот на Интер за финишот на тековната и плановите за наредната сезона.

Стоперот на Атлетико Мадрид, Диего Годин е на чекор од потпишување со Интер, а околу Мауро Икарди се е отворено, откри директорот на црно-сините.

Тој во разговор за „РАИ“ најави доаѓање на прво засилување, но и објасни какви играчи ќе бара Интер за летниот преоден рок.

„Во овој момент преговараме со Диего Годин, ги дефинираме условите за соработка. Планот на Интер за лето е да пронајде играчи кои можат да влијаат на тимот позитивно, зимајќи ги во предвид правилата на финансискиот фер-плеј. Микс на искусни и млади квалитетни играчи е идејата за наредната сезона“, изјави Марота.

Секако тука беше и прашањето за Мауро Икарди.

„Тешко е да се каже колкави се шансите да остане, тој е важен играч за овој клуб. Неговиот договор важи уште две години. Икарди е еден од најдобрите напаѓачи на пазарот и сите активности околу него ќе се одвиваат кога ќе дојде време и во договор со него“, одговори Марота.

За Спалети…

„Имаме доверба во Спалети, а Конте се споменува само затоа што е слободен и поради тоа што е трофеен тренер. Но, веруваме во Спалети кој направи тим кој расте. Нашата главна цел е Лигата на шампионите. Минатата година бевме петти, сега сме трети и тоа ни кажува дека одиме по вистински пат“, смета човекот кој дојде од Јувентус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Геа дефинитивно го пропушта дербито со Ливерпул

Во Манчестер Јунајтед може да здивнат затоа што повредата на Давид Де Геа не е од посериоз…