Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Мароко не беше изненадување за ТЈ!

Мароко не беше изненадување за ТЈ!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денес во 16:00 часот се одиграа натпреварите во групата „Ф“ каде што ја добивме разврската и во следната фаза продолжуваат Мароко и Хрватска, елиминирани се Белгија и Канада.

Мароко е најпријатното изненадување, а Белгија разочарувањето. Но, не само што Мароко помина туку успеа да остане непоразен против две селекции како Хрватска и Белгија и да заврши првопласиран.

 Против Белгијците победија, додека против Хрватска во првото коло ремизираа. Втората победа ја остварија денес против Канада.

Меѓутоа оваа селекција не беше изненадување за „ТЈ“ или Јовица Симоноски водителот на шоуто „Overtime with TJ“  на јутуб каналот на „BMG Sports“. Од самиот почеток на Мундијалот и неговите први видеа ја најавуваше оваа селекција како можно изненадување, на крајот тоа и се случи.

Тука ќе ве потсетиме дека на каналот секојдневно излегуваат видеа за Мундијалот. „ТЈ“ на интересен начин ни ги споделува своите мислења и очекувања, но и ни кажува по некој интересен факт. Никој не погодува секогаш, па така ниту „ТЈ“, но веруваме дека неговите видеа ви се интересни. Следете го…

ВИДЕАТА КАДЕ ШТО ТЈ ЗБОРУВА ЗА МАРОКО

Четвртиот ден на Мундијалот

Осмиот ден на Мундијалот

Денешеното видео

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…