Дома Трансфер зона Мароканецот кој блескаше на СП блиску до трансфер во Англија

Мароканецот кој блескаше на СП блиску до трансфер во Англија


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maроканецот Азедин Унахи кој играше одлично на Светското првенство во Катар до крајот на сезоната би можел да се пресели во Англија во редовите на Лидс.

Италијанскиот експерт за трансфери, Фабрицио Романо објави дека Лидс започнал преговори со Анже за ангажман на Унахи.

Според најавите Лидс во овој момент е фаворит за неговиот потпис најмногу поради финансиската моќ кој ја имаат англиските клубови.

Унахи претходно се поврзуваше со Наполи, но понудата на Италијанците од 15 милиони евра не беше доволно.

Исто така се шпекулираше и за ПСЖ, меѓутоа набрзо пристигна потврда од Париз дека не се заинтересирани во овој момент да го доведат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Апсолутни победници на преодниот рок: Челзи потроши над 300 милиони фунти!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Соственикот на Челзи Тод Боели одлучи да го …