Дома Фудбал Италија Маркизио: Каде може да ја најдам петицијата за повторување на финалето?

Маркизио: Каде може да ја најдам петицијата за повторување на финалето?

Aнглиските навивачи веднаш после Европското првенство отворија петиција во која бараа да се повтори финалето помеѓу Англија и Италија.

Како причина тие го наведуваа влечењето на Киелини во последните моменти од Сака, за кое сметаат дека дефанзивецот на Јувентус требало да биде исклучен. За таа реакција Киелини доби само жолт картон.

Сега реагираше поранешниот фудбалер на Јувентус Клаудио Маркизо.

„Простете, каде може да ја најдам петицијата за повторување на финалето? Ќе ги победиме Англичаните и уште илјади пати да се повтори натпреварот“, порача Маркизио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…