Дома Топ вести „Марка“ ја откри главната трансфер цел на Реал Мадрид!

„Марка“ ја откри главната трансфер цел на Реал Мадрид!

Шпанските великани Барселона и Реал Мадрид водат големи битка на и надвор од теренот, а често знаат да „фрлат око“ на исти фудбалери на трансфер пазарот.

Медиумите тврдат дека Барселона и Реал Мадрид ќе водат голема битка за потписот на шпанскиот репрезентативец и член на Наполи, Фабиан Руиз.

Денешното издание на „Марка“ пак открива дека Шпанецот е главна трансфер цел на „кралевите“ и ќе направат се за да го донесат на „Сантиаго Бернабеу“.

Зидан е во потрага по квалитетн играч за врска и смета дека Руиз би бил идеален наследник на Лука Модриќ.

23-годишниот Шпанец минатото лето пристигна во Наполи од Бетис и одигра одлична сезона, притоа блескаше со младата репрезентација на Европското првенство.

Зидан е голем симпатизер на неговата игра и дал „зелено светло“ за трансферот, а Реал спреми 70 милиони евра за неговиот потпис.

Меѓутоа, Наполи никако не сака да се откаже од својата ѕвезда и за неговиот потпис бара 100 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Одреден датумот за старт на новата сезона во Ла Лига!

Претседателот на Ла Лига Хавиер Тебас ги одреди датумите за крајот на оваа сезона и почето…