Дома Фудбал Останато Марадона пред 15 години на Куба се обидел да си го одземе животот

Марадона пред 15 години на Куба се обидел да си го одземе животот

Диего Марадона почина пред еден месец во неговиот дом, а по неговата смрт се откриваат детали за неговиот живот.

Сега се огласи и неговиот поранешен доктор Алфредо Кахе кој тврди дека Марадона пред 15 години на Куба се обидел да си го одземе животот.

„Имаше оштетување на мозокот, но тоа не беше баш Алцхајмер и затоа не беше забележително. Проблем беше што не ги зимаше потребните лекови. Него му беше потребен мир и тишина за да се опорави, а со него тоа никогаш не беше случај. Се сеќавам дека пред 15 години кога бевме на Куба се обиде да си го одземе животот. Се заби со автомобилот во автобус и само чудо го спаси. Ни зборуваше дека не го видел автобусот и дека тој одеднаш се појавил пред него, но сите знаевме дека тоа не е вистина“, изјави Марадона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…