Дома Фудбал Останато Марадона: Медиумите сакаат да ме скараат со Меси

Марадона: Медиумите сакаат да ме скараат со Меси

0
maradona

Неодамна во медиумите се појави изјава на Диего Марадона во која го критикува Лионел Меси, што за многумина беше изненадување.

Во изјавата во која го критикуваше Меси тој потенцираше дека не може да биде лидер некој кој 20 пати од во тоалет пред еден натпревар, сепак сега се огласи Диего со демант.

Марадона сега, една недела подоцна тврди дека медиумите ги извртеле неговите зборови со цел да го скараат со Меси.

„Она што се случи е обид на новинарите да ме скараат со Меси, но не им успева. Мојот однос со него е посилен од се што може да се напише во медиумите. За мене тој е најдобар во светот“, изјави Марадона.


Следете го Sportski.mk и на


Ќе потсетиме Марадона во овој момент е тренер на клубот од втората лига во Мексико, Дорадос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал се радувале на поразот на Јувентус од Атлетико поради две причини

Фудбалерите на Јувентус во средата беа поразени на гостувањето во Мадрид против Атлетико с…