Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Баерн

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Баерн

Манчестер Јунајтед е силно заинтересирани за ѕвездата на Баерн Минхен и германски репрезентативец Серж Гнабри.

Гнабри има договор со Баерн до 2026 година, но не е задоволен од својот статус во тимот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Англиските медиуми пренесуваат дека „црвените ѓаволи“ ја следат ситуацијата и се спремни да испратат понуда за Германецот во јануари.

Баерн не сака да се раздели со Гнабри на средина од сезоната, но самиот играч настојува да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…