Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед фаворит за потписот на Феликс

Манчестер Јунајтед фаворит за потписот на Феликс

Раководството на Атлетико Мадрид сериозно ја разгледува можноста за продажба на Жоао Феликс во зимскиот преоден рок пренесува „АС“.


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Феликс не е задоволен во Атлетико и веќе го известил својот агент Жорге Мендеш да му бара нов клуб.

Атлетико е спремен да го продаде бидејќи има финансиски проблеми и ќе се ослободи од неговата висока плата.

Манчестер Јунајтед е фаворит за неговиот потпис бидејќи „црвените ѓаволи“ во него гледаат идеален наследник на Кристиано Роналдо.

Клубот од „Олд Трафорд“ веќе почнал да работи на трансферот, а Тен Хаг верува дека Португалецот идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус му прави проблем на Мурињо?

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Јувентус е клуб …