Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед тргнува по напаѓачот на Ајакс

Манчестер Јунајтед тргнува по напаѓачот на Ајакс


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за ѕвездата на Ајакс, Мохамед Кудус, пренесуваат медиумите на Островот.

„Црвените ѓаволи“ ги следеле настапите на 22-годишниот напаѓач на Светското првенство, каде одигра одлични партии за селекцијата на Гана.

Кудус игра одлична сезона за Ајакс и оваа сезона постигна 4 гола во Лигата на шампиони, па го провлече вниманието на многу еврпопски гиганти.

Манчестер Јунајтед  е во потрага по нов напаѓач па веќе започнале преговори со Ајакс.

Меѓутоа, трансферот е тежок за реализацуја бидејќи Јунајтед го сака напаѓачот на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…