Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед спрема нов напад на Санчо

Манчестер Јунајтед спрема нов напад на Санчо

Манчестер Јунајтед не се откажува од Џејдон Санчо и Англичанецот ќе биде примарна трансфер цел на лето.

„Црвените ѓаволи“ не успаа да го донесат англискиот репрезентативец на „Олд Трафорд“ ова лето, но и понатаму тој останува трансфер цел број еден.

Проблем беше цената од 120 милиони евра која Дортмунд ја бараше и не сакаше да попушти.

Медиумите на Островот тврдат дека Санчо веќе има договор со Манчестер Јунајтед и клубот е во постојан контакт со неговиот агент. 

„Црвените ѓаволи“ на пролет повторно ќе почнат преговори со Борусија Дортмунд и сакаар да го договорат трансферот на Санчо пред почетокот на Европското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Покрај Халанд, Сити сака уште една ѕвезда на Бортмунд

Манчестер Сити на лето сака да донесе две ѕвезди на Борусија Дортмунд, пренесуваат англиск…