Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед се договори со Санчо

Манчестер Јунајтед се договори со Санчо

Примарна трансфер цел на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде ѕвездата на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо.

Јунајтед минатата година за Санчо понуди 100 милиони евра со вклучени бонуси, но оваа година цената на фудбалерот падна.

Последните информации се дека Санчо постигнал комплетен договор со „црвените ѓаволи“ и инсистира да се пресели на „Олд Трафорд“.

Преговорите помеѓу Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд ќе започнат следните денови и се очекува трансферот да биде договорен за 80 милиони фунти плус бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе проговори: Морам да ја донесам вистинската одлука

Веќе од поодамна се шпекулира дека Мбапе ова лето ќе го напушти тимот на ПСЖ. Името на мла…