Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед пронајде засилување од 100 милиони евра

Манчестер Јунајтед пронајде засилување од 100 милиони евра

Манчестер Јунајтед е заинтересиран за супер талентираниот фудбалер на Бенфика Жоао Невеш.

Клубот од „Олд Трафорд“ наводно, според португалските медиуми, е подготвен да потроши дури 100.000.000 евра за неговите услуги. Бенфика бара 20 милиони евра и ќе се обиде да ги извлече истите.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Невеш има само 19 години и веќе е меѓу најдобрите фудбалери на Бенфика. Во март играше за А репрезентацијата на Португалија против Шведска и Словенија.

Станува збор за играч од средниот ред, чие евентуално доаѓање во Манчестер би било голем влог за иднината на Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го купува синот на Турам

Јувентус покажува сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат …