Дома Фудбал Англија Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон во Премиер лигата, а следен натпревар кој ги очекува избраниците на Пеп Гвардиола е против Црвена Звезда во Лигата на шампионите.

Натпреварот на стадионот „Рајко Митиќ“ нема да влијае на распоредот во групата, но црвено-белите против актуелниот европски шампион ќе бараат позитивен резултат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


На овој натпревар Сити ќе биде без Ерлинг Халанд и Жереми Доку, како и Кевин Де Брујн кој е повреден од претходно.

„Се надевам дека Халанд и Доку ќе бидат спремни за натпреварите на Светското клупско првенство. Од ден во ден ќе ја следиме нивната здравствена ситуација. Во Белград нема да можат да бидат на терен, веројатно ќе бидат спремни за седум до десет дена“, истакна Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …