Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед и Тотенхем се „тепаат“ за ѕвездата од Бундеслигата

Манчестер Јунајтед и Тотенхем се „тепаат“ за ѕвездата од Бундеслигата

Клубовите од Премиер лигата, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Борусија Мехенгладбах, Денис Закарија.

Станува збор за 22 годишен фудбалер од средниот ред кој импресионира под водство на новиот менаџер на клубот, Марко Росе.

Двата англиски клуба се силно засинтересирани за швајцарскиот репрезентативец и сакаат да го купат уште во јануари, а се спремни да го остават под наем во Мехенгладбах до крајот на сезоната.

Закарија може да игра на сите позиции во средниот ред, а „Билд“ пренесува дека Јунајтед и Тотенхем се спремни да платат 44 милиони фунти за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…