Дома Трансфер зона Мане: Среќен сум во Ливерпул, но…

Мане: Среќен сум во Ливерпул, но…

0

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане кој во последните денови се поврзува со трансфер во Реал Мадрид изјави дека е среќен на „Енфилд“.

Сенегалецот има уште три години договор со Ливерпул, но изјави дека сака да освојува трофеи и ја отвори вратата отворена за трансфер.

„Многу сум среќен во Ливерпул и имам договор на уште три години. Меѓутоа, никогаш не се знае што носи иднината“, изјави Мане.

„Сакам да освојувам трофеи, особено во ЛШ. Искрено кажано не беше лесно да се преброди поразот во финалето од ЛШ. Загубивме од најдобриот тим во светот, меѓутоа сега сум сконцентриран само на Светското првенство“, додаде Мане.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шпанците тврдат: Реал тргнува по Тимо Вернер!

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид сака да го засили нападот до завршувањето н…