Дома Трансфер зона Мане се сели кај Роналдо

Мане се сели кај Роналдо

Садио Мане ова лето готово сигурно ќе го напушти Баерн Минхен, а најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија.

Баерн го ставил Сенегалецот на трансфер листа и Баварците исто така сакаат да се ослободат од Мане, кој има голема плата.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Германските медиуми пренесуваат дека Баерн е спремен да го пушти Мане за „само“ 20 милиони евра, а интерес за него покажуваат клубовите од Саудиска Арабија.

Мане преговара со Ал-Наср и веќе разговарал со Кристиано Роналдо, кој го убедил да му се придружи во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …