Дома Топ вести Мане потпишува за најголемиот ривал на Ливерпул

Мане потпишува за најголемиот ривал на Ливерпул


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Германските медиуми пренесуваат дека Баерн Минхен сака после само една година да го продаде Садио Мане.

Мане е незадоволен во Германија, не се снајде најдобро во Баерн, а после инцидентот во соблекувалната и ударот на Лерој Сане двете страни сакаат да се разделат.

Баварците му соопштиле на неговиот агент дека слободно може да си бара нов клуб, а најсилен интерес за него покажуваат Манчестер Јунајтед и Њукасл.

Мане преферира да се врати во Премиер лигата и да игра во Лигата на шампиони, па може да се пресели во најголемиот ривал на Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…