Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Малер на годината, за пет сантиметри загуби 5.250 фунти

Малер на годината, за пет сантиметри загуби 5.250 фунти

0

Голот на Тони Крос во судиското продолжение и ја израдува цела Германија, и за „малку“ можеше да му донесе голема добивка на еден Англичанец.

Имено, Англичанецот Ли Робинсон имаше фантастичен тикет Тој типуваше на победа на Мексико против Кореја од 2-1, Ромелу Лукаку да постигне два погодоци против Тунис и Тони Крос дтикете гол надвор од шеснаесетникот.

Кога во судиското продолжение Крос постигна гол Робинсон сигурно се израдува на добивка од 5.250 фунти, но подоцна свати дека од добивката нема ништо.

Крос не го изведува слободниот удар веднаш, туку Вернер му ја допира топката и ја доближува кон голот, па шутот е точно пет сантиметри внатре во шеснаесетникот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…