Дома Трансфер зона Малдини потврди: Овие двајца ќе го напуштат Милан до крајот на преодниот рок

Малдини потврди: Овие двајца ќе го напуштат Милан до крајот на преодниот рок

Се ближи почетокот на првенството во италијанската Серија А, а во Милано се уште не ги склопиле „коцките“ во целост.

„Росонерите“ доведоа неколку играчи до сега, но се уште не е исклучена можноста уште некој играч да дојде на „Сан Сиро“.

Директорот Паоло Малдини потврди дека Диего Лаксалт и Иван Стриниќ заминуваат од Милано.

„Заминуваат два бека, Лаксалт и Иван Стриниќ“, изјави Малдини во текот на претставувањето на Лео Дуарте, Рафаел Леао и Исмаел Бенасер.

Медиумите му поставија прашање и за Анхел Кореа.

„Немаме вести за Кореа, а кога во прашање е Андре Силва во овој момент нема ништо конкретно“, тврди Малдини.

Ќе потсетиме, Кореа е напаѓач на Атлетико и Милан се обидува да го доведе, додека португалскиот напаѓач Андре Силва е на излезни врати, но „росонерите“ не успеваат да го продадат.

„Пазарот е и понатаму отворен бидејќи останаа уште две недели, нас приоритет ни се продажбите“, порача Малдини.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер повторно се насочува кон Милинковиќ-Савиќ

Интер на лето повторно ќе се насочи кон ангажман на ѕвездата на Лацио, Сергеј Милинковиќ-С…