Дома Македонски спорт Македонските одбојкари ги дознаа противниците во Сребрената лига

Македонските одбојкари ги дознаа противниците во Сребрената лига

Македосната машка одбојкарска репрезентација ќе игра во групата Б против Романија, Албаија и Босна и Херцеговина во новата сезона од Сребрената Лига.

Македонија како една од фаворитите ќе се обиде да се најде повторно во мечевите за еден од медалите, првопласираната репрезентација во групата ќе обезбеди настап на завршниот турнир во Унгарија.

Распоред:

1 коло: Македонија – БиХ (25 мај)
2 коло: Романија – Македонија (28/29 мај)
3 коло: Македонија – Албанија (1 јуни)
4 коло: Албанија – Македонија (4/5 јуни)
5 коло: Македонија – Романија (8 јуни)
6 коло: Босна и Херцеговина – Македонија (11/12 јуни)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на …