Дома Македонски спорт Мак баскет Македонските навивачи од утре ќе може да купуваат билети за ЕП во јануари!

Македонските навивачи од утре ќе може да купуваат билети за ЕП во јануари!

EХФ најави дека од утре ќе бидат пуштени во продажба билетите за групната фаза на ЕП 2022 година.

Македонија натпреварите ќе ги игра во Дебрецин, а противници ќе ни бидат Данска, Словенија и Црна Гора.

Европското првенство ќе се одигра од 13. до 30 јануари.

Билетите ќе можат да се купат од – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …