Дома Македонски спорт Македонија – Финска со директен пренос на МРТ

Македонија – Финска со директен пренос на МРТ

Во среда ракометната репрезентација на Македонија ќе ги започне квалификациите за пласман на Европското првенство кое во 2022 година ќе се одржи во Словачка и Унгарија.

Прв противник на Македонија е Финска против која ќе играме на домашен терен. Натпреварот со Финска го играме во среда со почеток од 20:00 часот.

Натпреварот ќе оди со директен пренос на МРТ.

Вториот натпревар Македонија ќе го игра три дена подоцна, а противник ќе биде Швајцарија. Тој дуел ќе го играме на гости во Шафхаусен, а треба да се спомене дека и оваа средба ќе се пренесува на МРТ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шкендија одигра најдобро кога најмногу требаше, пукна „петарда“ во мрежата на „лавовите“

Денес се одиграа натпреварите од 14. коло во ПМФ, а за издвојување е високата победа на Шк…