Дома Македонски спорт Македонија со три боксери и еден судија на Балканското првенство во Анталија

Македонија со три боксери и еден судија на Балканското првенство во Анталија

Македонската боскерска репрезентација од денеска до недела ќе настапи на Балканското првенство во Анталија, Турција.

Репрезентација е во состав, Јасин Љама ,Гоце Јанески и Арсим Етеми. Водач и тренер на екипата е Скендер Јахиу. Љама ќе настапи во категоријата 69 кг, Јанески во 75кг и Етеми во 81 кг. Овие тројца наши боксери настапија на Европското првенство во Минск оваа година.

Покрај тројцата боксери на шампионатот ќе настапи и Стефан Цубалевски, тој ќе биде наш претставник кај судиите на Балканското првенство.

Ждрепката е денеска во 12 часот по локално време.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тренерот кој испиша историја со Вардар денес пронајде нов ангажман

Поранешниот селектор на Македонија, Чедомир Јаневски денес беше промовиран во нов тренер н…