Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија почнува со Елмас и Миовски во нападот📷

Македонија почнува со Елмас и Миовски во нападот📷

Македонската репрезентација вечерва и гостува на Италија во Рим во рамките на квалификациите за ЕП.

Иако овој дуел за нас нема резултатско значење, бидејќи Македонија ги загуби шансите за пласман во ЕП, сепак мотивот кај репрезентативците е голем.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Веќе е познат стартниот тим, а Милевски поради отсуството на Трајковски се одлучи во нападот  да почне со тандемот Елмас – Миовски.

Македонија ќе игра со формација 3-5-2, а Елмас ќе делува позади најистурениот Миовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ ја одреди цената за влезниците во финалето од Купот на Македонија

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на М…