Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија ги доби противниците за Европското првенство 2020!

Македонија ги доби противниците за Европското првенство 2020!

0

Македонската ракометна репрезентација го дозна противниците за Европското првенство што ќе се одигра од 9-26 јануари наредната година во Австрија, Норвешка и Шведска.

Нашата репрезентација доби одлична група и ќе ги одмери силите со домаќинот Австрија, Чешка и Украина,

Ова се репрезентации со кои можеме да се надигруваме и да обезбедиме едно од првите две места во Б-групата кои водат во следната фаза.

Група А: Хрватска, Белорусија, Црна Гора, Србија

Група Б: Чешка, Австрија, МАКЕДОНИЈА, Украина

Група Ц: Германија, Шпанија, Летонија, Холандија

Група Д: Норвешка, Франција, Португалија, Босна и Херцеговина

Група Е: Данска, Унгарија, Исланд, Русија

Група Ф: Шведска, Словенија, Швајцарија, Полска

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Урнебесен тајм-аут на Алушовски: Знаете колку глупости направивме? (ВИДЕО)

Вчера Еурофарм беше поразен на гостувањето кај Кокс во Лигата на шампионите. На овој натпр…