Дома Фудбал Останато Македонец ќе го наследи легендарниот голман Исаксон во Шведска!

Македонец ќе го наследи легендарниот голман Исаксон во Шведска!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Aлександар Пишовски доби нова улога во Скандинавија каде што ќе биде тренер на женската селекција на Ѓургарден.

Пишовски пред доаѓањето на позицијата главен тренер работеше во младинските категории. На позицијата тој го наследува поранешениот легендарен голман Андреас Исаксон кој ќе менува улога во фудбалот.

Иако ќе стане тренер на првиот тренер Пишовски ќе продолжи да работи и со младите каде што работи од почетокот кога се пресели во Шведскја.

Во минатото Пишовски беше дел од повеќе македонски фудбалски клубови, а еден период работеше и во ФФМ во младинските категории.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…