Дома Останати Македонец ќе биде тренер во клубот каде што играат Нејмар, Савиќ, Митровиќ…

Македонец ќе биде тренер во клубот каде што играат Нејмар, Савиќ, Митровиќ…

Жарко Ристоски, македонскиот одбојкарски тренер во иднина ќе го води тимот на Ал Хилал од Саудиска Арабија.

Преку својот профил на социјалните мрежи, Ристоски го потврди преземањето на саудискиот клуб каде што ќе работи во сезоната 2024/2025.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Среќен сум што можам да соопштам дека мојот следен голем предизвик е Ал Хилал“, гласи објавата на Ристоски.

Во последниот период Ал Хилал во фудбалскиот свет познат по доведувањето на фудбалски ѕвезди како Нејмар, Митровиќ, Савиќ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! 🎥

Почнува Европското првенство во фудбал ( ЕУРО 2024 ) и со тоа почнуаат и видеата на Јутјуб…