Дома Македонски спорт Македонецот Даниел Стефановски за 101 секунда го нокаутираше својот противник и стана светски шампион во К-1 (ВИДЕО)

Македонецот Даниел Стефановски за 101 секунда го нокаутираше својот противник и стана светски шампион во К-1 (ВИДЕО)

Во Букурешт, Романија нашиот интернационален борач, Даниел Стефановски за 101 секунда успеа да го нокаутира домаќинот, Аделин Михаила во меѓусебната битка.

Имено, Македонецот со овој потег направи одличен подем и успеа да стане светски првак во К-1 на суперкомбат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Накратко во продолжение, видете како тој успеа да го оствари својот, но и за Македонија голем успех.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ферстапен ја освои пол-позицијата во Бахреин

Макс Ферстапен ќе стартува од пол-позицијата на првата сезонска трка во Формула 1 шампиона…