Дома Фудбал Мадридското дерби во четвртфиналето од Копа Дел Реј!

Мадридското дерби во четвртфиналето од Копа Дел Реј!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ќе се сретнат во четвртфиналето од шпанскиот „Копа Дел Реј“ и ова секако ќе биде најголемото дерби во оваа фаза.

Денешната ждрепка сакаше мадридските ривали да се сретнат во четвртфиналето.

Во останатите средби, Барселона ќе игра против Реал Сосиедад, Осасуна ќе игра дома со Севиља, додека последниот пар е Валенсија – Атлетик Билбао.

Четвртфиналните натпревари од најмасовното клупско натпреварување во Шпанија ќе се играат во период од 24. до 26. февруари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…