Дома Останати Тенис Луксуз на вода: Ова е јахтата на Надал вредна пет милиони евра (ФОТО)

Луксуз на вода: Ова е јахтата на Надал вредна пет милиони евра (ФОТО)

Рафаел Надал иако е еден од најдобрите тенисери во светот ретко открива нешто од неговиот приватен живот.

Шпанецот ужива во луксузен живот, а поседува и јахта вредна пет милиони евра на која се. Јахтата на Надал има голем апартман, четири кабини за гости и две за екипажот и во неа може да се сместат 12 лица.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

РЕМЕК-ДЕЛО: Уметник со македонско потекло направи фантастичен портрет на Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ го доби можеби најдобриот портерт – преку цел тениски терен! Уметникот со ма…