Дома Трансфер зона Лукас Леива после 15 години во Европа се врати во матичниот клуб

Лукас Леива после 15 години во Европа се врати во матичниот клуб


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лукас Леива после 15 години поминати во Европа се врати во Бразил и тоа во редовите на неговиот матичен клуб, Гремио.

Кариерата Леива ја започна во младинските категории на Гремио, а потоа од две години од 2005 до 2007 беше дел од А тимот со кој два пати стана шампион.

После Гремио премина во Ливерпул каде што го имаше најдобриот период од кариерата, следен клуб во Европа и последен беше Лацио каде што се задржа до крајот оваа сезона.

Во Гремио се враќа како слободен играч, а потпиша договор до декември 2023 година и очекувањата се тука да ја заврши и кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Абрахам се враќа во Премиер лигата, во големиот ривал на Челзи

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиските медиуми п…