Дома Фудбал Лига на шампиони Луис Енрике: Први сме во најтешката група!

Луис Енрике: Први сме во најтешката група!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Барселона синоќа со победата протув Селтик си го осигура првото место во групата и пласман во четвртфиналето во Лигата на шампиони.

Тренерот Луис Енрике е задоволен бидејќи неговиот тим усеал да заврши на првото место во една исклучително тешка група.

„Се случи игра која ние не ја очекувавме. Во една од најтешките групи завршивме први. Треба да му честитам на тимот за тоа“, изјави Луис Енрике.

„Не мислам дека треба да се придава значење за тензиите меѓу навивачите и Нејмар. Тие беа прекрасни во текот на целата средба. Причината за промената на Нејмар е насобраниот замор во него, а не нешто друго“, додаде Енрике.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Се повреди засилувањето на Њукасл од 44 милиони евра, го чека пауза од неколку месеци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Викендов Њукасл славе…