Дома Видео Лудница: Навивачите на Ливерпул во транс по натпреварот против Баерн

Лудница: Навивачите на Ливерпул во транс по натпреварот против Баерн

Како што е познато, Ливерпул синоќа обезбеди пласман меѓу осуммте најдобри екипи во Европа, откако го победи Баерн среде Минхен со 1:3.

Во листата на стрелци за Црвените се запишаа Мане двапати и Ван Дијк, додека Баерн постигна погодок по несреќната реакција на Матип, кој си постигна автогол за 1:1.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


По натпреварот следуваше вистинско славје на фановите на Ливерпул низ локалите во Минхен, а на социјалните мрежи кружат видеа од забава организирана во локал во Минхен пред почетокот на натпреварот.

Кога се во прашање фановите на Ливерпул нема што да се коментира, доволно е да се погледне и да се ужива во атмосферата. Веќе подолго време главен лик на ваквите забави е гитаристот Џејми Вебстер, кој и синоќа заедно со навивачите на Ливерпул направија вистинско шоу.

Една од омилените песни на Црвените е песната посветена на Вирџил ван Дајк, кој оваа сезона ги освои симпатиите на фановите и несомнено е број еден играч во ростерот на Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…