Дома Фудбал Англија Лоши вести од Англија: Стадионите повторно можат да бидат затворени!

Лоши вести од Англија: Стадионите повторно можат да бидат затворени!

Ни пристигнуваат лоши најави од Островот.

Според последните информации клубовите од Премиер лигата, како и оние од пониските лиги стравуваат од повторно затварање на стадионот за гледачите. Причина за тоа е новиот сој на коронавирусот Омикрон кој брзо се шири во Англија и В.Британија.

Наделжените најавуваа дека ако состојбата не се подобри тогаш неопходно ќе биде носење на нови мерки меѓу кои ќе биде и затворање на стадионите. Ова би било посебно тежок удар во овој период затоа што е познато дека во Божиќните празници по традиција се играат многу натпревари во Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…