Дома Фудбал Италија Лоши вести за Интер: Еден од најдобрите фудбалери позитивен на Ковид

Лоши вести за Интер: Еден од најдобрите фудбалери позитивен на Ковид

Лоши вести пристигнаа за тренерот на Интер Антонио Конте неколку часа пред дуелот со Борусија Мехенгладбах во Лигата на шампиони.

Имено, клубот потврди дека Ашраф Хакими на денешното тестирање дал позитивен тест на Ковид 19.

Хакими е без никакви симптоми и веднаш е ставен во карантин во согласност со протоколите.

Се зголемува бројот на позитивни фудбалери на коронавирус во Интер, бидејќи се уште позитивни се Скриниар, Ешли Јанг и Наинголан, додека Бастони од пред два дена е негативен на Ковид 19.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Одговор од Неапол на шокантната изјава на Кабрини: Ако Песото беше во Наполи немаше да се фрли од зграда

Диего Марадона го напушти овој свет пред шест дена, но за него и понатаму се пишува и се о…