Дома Фудбал Лига на шампиони Ловрен вчера играше три минути и успеа да ги изнервира навивачите на Ливерпул

Ловрен вчера играше три минути и успеа да ги изнервира навивачите на Ливерпул

Дејан Ловрен со Ливерпул помина во нокаут фазата од Лигата на шампионите.

Англискиот клуб со 1:0 го совлада Наполи и тоа му беше сосема доволно. Хрватскиот дефанзивец во игра влезе во 90-тата минута. На теренот помина само три минути и за тоа време успеа да ги разбесни навивачите. Малку недостасуваше да стане трагичар…

Аркадиуш Милик, е фудбалерот кого Ловрен требаше да го чува во нападот на Наполи во 92-та минута, но тој се најде во 100% прилика за гол, а Алисон со чудесна одбрана ги спаси Ловрен и Ливерпул.

После натпреварот друштвените мрежи беа преплавени со негативни коментари од бесните навивачи на сметка на Ловрен.

„Еве зошто мораме да го продадеме уште во јануаи“, „Најлесниот потег и Ловрен успеа да погреши…“, „Две минути играше и за малку ќе не исфрлеше“….Гласеа некои од коментарите на социјалните мрежи.