Дома Видео Лион испадна од купот, Фекир промаши пенал

Лион испадна од купот, Фекир промаши пенал

0

Во натпревар од четвртфиналето во Купот на Франција, Лион на својот стадион е поразен од Стразбур со 2:1.

Лион сигурно имал желба да оди до крајот, но Стразбур го изненади домашниот тим и избори полуфинале после голема борба.

Во првиот дел беа досудени два пенала, по еден на двете страни. Гостите го искористија ударот од белата точка, а Набил Фекир во завршницата на првиот дел промаши.

Сепак, Лион во 49. минута дојде до изедначување, по асистенција на Депај реализираше резервистот Траоре за нова надеж за полуфинале.

Само три минути подоцна, гостите повторно во водство, овој пат стрелец беше Коне и Стразбур успеа до крајот да ја сочува предноста и да го елиминира фаворитот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…