Дома Трансфер зона Лингард се сели во МЛС лигата

Лингард се сели во МЛС лигата

Неколку европски клубови се заинтересирани за се силно заинтересирани  за Џеси Лингард, кој пак може кариерата да ја продолжи во МЛС лигата.

Лингард одби да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед и моментално е слободен агент.

За 29-годишниот фудбалер интерес покажуваат Вест Хем и Евертон, но има и понуди од два американски клубови.

Англиските медиуми пренесуваат дека Лингард сериозно размислува да прифати една од тие понуди и да се пресели во МЛС лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети. Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“…