Дома Видео „Лииџи Ферари“ на нозе: Овации за Пандев после погодокот против Јувентус

„Лииџи Ферари“ на нозе: Овации за Пандев после погодокот против Јувентус

0

Нашиот репрезентативен капитен, Горан Пандев денеска беше херојот на Џеновa во победата против Јувентус, за кој ова е прв пораз оваа сезона во Серија А.

Пандев денеска беше асистент и стрелец во победа од 2:0, а после погодокот навивачите на Џенова не пропуштија со овации да го поздрават нашиот капитен.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Донарума го спаси Милан, сега „росонерите“ чекаат „помош“ од Јуве

Милан потешко од очекувањата го победи Фросиноне (2:0) и се врати на четвртата позиција на…