Дома Трансфер зона Лидс го „краде“ Пулишиќ пред носот на Јувентус

Лидс го „краде“ Пулишиќ пред носот на Јувентус

Кристиан Пулишиќ би можел кариерата да ја продолжи во Лидс, пренесуваат медиумите на Островот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓23-годишниот офанзивен фудбалер не беше стартер во тимот на Тухел, но и со промената на тренерот неговиот статус не се промени.

Поради тоа Пулишиќ сака да ја промени средината во зимскиот преоден рок, а интерес за него покажува Јувентус.

Меѓутоа, сега во трката за потписот за репрезентативецот на САД се приклучи Лидс, кој е спремен да испрати подобра понуда.

Јувентус сака да го донесе Пулишиќ на позајмица со право на откуп, додека Лидс спремил понуда од 35 милиони фунти и во моментов е поблиску до неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…