Дома Фудбал Лига на шампиони Лигата на шампионите има нов рекордер: Изгуби 31 топка за еден час игра!

Лигата на шампионите има нов рекордер: Изгуби 31 топка за еден час игра!

Фудбалерот на Бенфика, Давид Јурасек го одигра веројатно најлошиот натпревар во историјата на Лигата на шампионите за што сведочи и неговата статистика против Реал Сосиедад.

Во поразот од 3:1 против Реал Сосиедад за 59 минут иигра верувале или не ја изгуби топката дури 31 пат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Јурасек ова лето пристигна во Бенфика од Славија Прага за 14 милиони евра, но вчера одигра на ниво на аматер. Интересно е што тренерот на Бенфика, Роџерс Смит го уфрли игра по само половина час игра за да ја ублажи катасторфата бидејќи Сосиедад веќе губеше со 3:0.

Toj успеа да влезе во историјата на Лигата на шампионите во најлоша смисла бидејќи од влегувањето во игра до самиот крај никој претходно не изгубил толку многу топки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…