Дома Трансфер зона Ливерпул ја сака ѕвездата на Борусија Дортмунд

Ливерпул ја сака ѕвездата на Борусија Дортмунд

Ливерпул е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на крајот на сезоната.

24-годишниот фудбалер игра одлична сезона во Дортмунд и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ливерпул подолго време го следи Мален, уште пред две години, но тогаш крилниот напаѓач реши да се пресели во Дортмунд.

Меѓутоа, сега Мален веќе се етаблираше како одличен фудбалер и е спремен да се пресели во Премиер лигата.

Холанѓанецот ќе биде примарна трансфер цел на „црвените“ кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…