Дома Трансфер зона Ливерпул најде замена за Фирмињо

Ливерпул најде замена за Фирмињо


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Ливерпул е спремен на лето да се раздели со својата голема ѕвезда, Роберто Фирмињо, пренесуваат медиумите на Островот.

30-годишниот Бразилец има договор на уште 14-месеци со Ливерпул и клубот нема намера да му понуди нов, туку ќе го стави на трансфер листа на лето.

Од почетокот на сезоната Фирмињо имаше неколку повреди и го загуби местото во стартниот тим и до овој момент има постигнато седум гола.

Со оглед на падот на неговата форма и краткиот договор со Ливерпул, „црвените“ сметаат дека сега е вистинско време за продажба и му поставиле цена од 20 милиони фунти.

Англиските медиуми пренесуваат дека Клоп веќе нашол замена за Бразилецот и го сака Џонатан Дејвид од Лил, чија цена во моментов изнесува околу 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Два европски гиганти го сакаат Грујиќ

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Српскиот репрезентативец Мар…