Дома Топ вести ЛИВЕРПУЛ КРАТКО УЖИВАШЕ: Салах ова лето го руши светскиот рекорд и си заминува за 225 милиони евра!?

ЛИВЕРПУЛ КРАТКО УЖИВАШЕ: Салах ова лето го руши светскиот рекорд и си заминува за 225 милиони евра!?

0

Барселона, ПСЖ и Реал Мадрид на лето се подготвени да го срушат светскиот рекорд и за 225 милиони евра да го доведат најдобриот фудбалер на Ливепрул оваа сезона, Мухамед Салах.

Доколку се оствари овој трансфер во еден од трите богати клубови, Салах за 3 милиони евра би го надминал Бразилецот Нејмар кој минатото лето се пресели од Барселона во ПСЖ.

Британските медиуми пишуваат дека Ливерпул нема немара да се откаже од Салах, тоа им го кажа и на аглиските ривали Манчестер Сити и Јунајтед, но ќе ги разгледа понудите од странство, а ваква понуда е една од оние кои тешко можат да се одбијат.

Салах „експлодира“ од доаѓањето од Рома во Ливерпул и во моментов е најдобриот стрелец во Европа со 28 гола во Премиер лигата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед може да му понуди интересна размена на Јувентус

Не е Дибала како што Англичаните прво бараа, во Јувентус се спремни да ја прифатат понудат…