Дома Трансфер зона Ливерпул конечно се ослободи од Кариус

Ливерпул конечно се ослободи од Кариус

Ливерпул официјално го потврди трансферот на голманот Лорис Кариус, кој кариерата ќе ја продолжи во Бундеслигата.

27-годишниот чувар на мрежата стави потпис на едногодишен договор за позајмица со тимот на Унион Берлин. Ова лето голманот се врати во Ливерпул откако му истече двегодишната позајмица во Бешикташ.

Јасно беше дека на него нема да се смета во Ливерпул, па тој уште еднаш ќе замине од клубот како позајмен фудбалер за од следната сезона и на перманентна  основа да го напушти тимот на Ливерпул.

Кариус бранеше за Ливерпул во финалето од ЛШ во 2018 година против Реал Мадрид и направи две катастрофални грешки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвезда на Спортинг

Европските гиганти се заинтересиран за дефанзивецот на Спортинг Лисабон, Нуно Мендеш, прен…