Дома Трансфер зона Ливерпул го сака најдобриот млад играч во Серија А

Ливерпул го сака најдобриот млад играч во Серија А

Во островските медиуми денес се појави информација дека Ливерпул е заинтересиран во своите редови да го доведе Душан Влаховиќ од Фиорентина.

Влаховиќ имаше фантастична сезона во Фиорентина и затоа е мета на неколку европски клубови, меѓу кои сега е и Ливерпул.

Според најавите клубот кој го сака Влаховиќ би требало да плати сума од 60 милиони евра.
Минатата сезона Влаховиќ постигна 21 гол на 37 натпревари во Серија А и сосема заслужено беше прогласен за најдобар млад играч во најсилното италијанско првенство.

За Ливерепул сумата од 60 милиони евра не би требало да претставува прболем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…